Iva Víchová – Klára Šillerová v Kopné na 5. místě

Iva Víchová – Klára Šillerová v Kopné na 5. místě Dámská posádka ve složení Iva Víchová - Klára Šillerová startující s vozem Škoda Felicia v barvách klubu MAD MAX rallye za podpory společnosti TROTINA Auto vybojovaly o uplynulém víkendu 5. místo ve třídě A5. Právě Kopná je často považována za nejtěžší sprint sezóny, což pro posádku z Čech platí dvojnásobně. Jelikož jsou děvčata známa svou náklonností k mokru a dešti, nebylo pro ně probuzení do slunečné soboty právě tím, co by si přála. Konkurence ve třídě A5 se zdála být v Kopné poněkud chudší, 13 posádek na startu to tu letos ještě nebylo, ale kvantitu nahradila kvalita. Závod nezačal zrovna nejlépe, 1. RZ byla zrušena z důvodu havárie Milana Gregušky, což pro spolujezdce druhé poloviny startovního pole znamenalo pěší pocházku do časové kontroly, pro některé dokonce nepříjemnou penalizaci, protože to po úzké cestě mezi čekajícími auty prostě nestihli.

Iva: „Začalo se tedy až na RZ 2. Podhoran, následovala Kopná I. „Na trojce jsme se moc hezky svezly, v Podkopné Lhotě před nás vyrazil Daněk s Favoritem, který stál a kontroloval cosi na autě, hezky dlouho jsme se honili, musím říct, že podvozek a brzdy má naše fifina lepší, ale na předjetí mimo ideální stopu, to ani náhodou nebylo, děkujeme klukům, že nás pustili před sebe. Musím přiznat, že jsem docela koukala, když v tom největším kopci v rovném úseku se na nás začal favorit dotahovat. Možná máme lepší podvozek a brzdy ale jim to opravdu pěkně jede“

Po třetí rychlostní zkoušce patřilo děvčatům 9. místo ve třídě a 72. místo v absolutním pořadí. Krom ještě jednoho zdržení, probíhal závod celkem v poklidu, Kopná má krásné, technické tratě, které jsou úzké, což se při nehodě stává velkou nevýhodou, protože havarovaný vůz často brání v projetí. Po RZ 7 Kopná II, se děvčata dostala na 6. příčku ve třídě, což se povedlo ještě vylepšit a na poslední RZ postoupila na konečné 5. místo ve třídě A5 a na 58. místo absolutně.

Iva: „Kopná dopadla výborně, je to krásná a zároveň dost náročná soutěž a podle výsledků v A5 je vidět, že se letos dařilo víc Čechům, 1. Hladík-Dolečková (KIT CAR) – moji teamový kolegové z TROTINY a Marcela moje bývalá spolujezdkyně, 2. Mareš-Vítek (KIT CAR) – moji teamový kolegové z MAD MAXu, kteří si to moc zaslouží, 3. Hejzlar-Král (KIT CAR) – opět alespoň trochu můj spolujezdec. Chtěla bych moc poděkovat společnosti TROTINA Auto a klubu MAD MAX rallye za podporu a samozřejmě také Kláře za skvělou spolupráci. Ještě závěrem s Klárou jsme se nepohádaly, dodržuje slib a následující dva závody Pelhřimov a Prachatice pojede s Karlem Dawsonem“.

Autor: MAD MAX

Přidat komentář

Přidat váš komentář:
Jméno
Opište kod:

Komentáře k článku

qqm7ON9qKj: "Yes, you heard meD;&uotq.oes Erickson think no one has ever thought of this crazy tactic before? Holding a elected official accountable at the polls--what a concept. Perhaps Erickson means that holding Mack accountable to his brand of right-wing crazy is unheard of?