RALLY VSETÍN

RALLY VSETÍN Máme za sebou poslední podnik sezony Vsetínský Rallysprint. Ještě před tímto závodem, při propočtu průběžných výsledků v absolutním pořadí Poháru ČR bylo jasné, že musíme ve Vsetíně zvítězit a Jirka Kašpar a Danem Kabourkem nesmí dokončit soutěž na lepším než 3. místě, abychom získali absolutní prvenství v Poháru ČR pro rok 2013. I když se to zdálo, jako velmi málo reálné, popravdě řečeno byla to spíše teorie, nechtěli jsme se vzdát bez boje a do Vsetína vyrazili. Po seznamovacích jízdách byla pro nás jako nejvhodnější k útoku na první místo zcela jasně první rychlostní zkouška. Ta nám z velké části svým charakterem klasické „neudržované“ lesní silnice, byť se našla i výjimka zcela nově vyasfaltovaného úseku a podmínkami na trati (mokro, listí, bláto) vyhovovala. To se také potvrdilo při samotném závodě. První RZ jsme vyhráli o 16s před Jirkou Kašparem. Bohužel to však byl velmi malý náskok s ohledem na další průběh soutěže. Ostatní RZ byly spíše o lepším asfaltu a širší silnici a od prvních metrů jsme na těchto zkouškách dostávali od Jirky více jak vteřinu na km. Ještě na jedné zkoušce jsme se pokusili zabojovat, ale i tak jsme dostali ... Ani dvě vyhrané rychlostní zkoušky v úvodu závodu nám tedy nezajistili dostatečný náskok a my pak soutěž už jen dojeli na kontrolovaném druhém místě absolutně. V první polovině sezony jsme si ještě mysleli, že máme reálnou šanci na absolutní prvenství v Poháru ČR. Teď zpětně můžeme říci, že se pomyslný krajíc chleba lámal po Hustopečské soutěži, kterou jsme pro technickou závadu na motoru nedokončili a kde se získané body násobily koeficientem 1,5. A body z této soutěže nám v závěru právě chybí. Jsme rádi, že se nám povedlo vybojovat 2. místo v absolutním pořadí Poháru ČR v tak silné konkurenci, která v letošní sezóně byla. Gratulujeme Jirkovi a Danovi k obhájení absolutního prvenství v Poháru ČR, byla to pěkná sezóna, kdy se bojovalo až do konce. I v příštím roce zůstaneme věrni motosportu, chceme jet vybrané podniky Poháru ČR, a pokud nebude mít nikdo nic proti, tak i volné podniky jako např. Rallye Legend. Naše závodní aktivity chceme přesunout také do autokrosu, divize D6 a tak stavíme novou 130LR s 16ventilovým motorem. Chceme tak posílit řady zadokolkařů. Pro naše příznivce chystáme sestřih sezony 2013, nějaké upomínkové předměty a kalendáře. Pokud budete mít zájem, napište nám na rallye@trotina.cz nebo na facebook. Všem děkujeme za projevenou přízeň a podporu v letošní sezoně, hlavně pak Mírovi Maňasovi za perfektní přípravu oranžády. Děkujeme! Autor: TRT