Rallye Legend Liberec 2013

Rallye Legend Liberec 2013 Přinášíme vám naše dojmy z víkendového závodu Rallye Legend Liberec 2013. V pátek jsme na nočních vložkách začali oparně s cílem dojet a neublížit autu. Musíme uznat, že naše téměř dvouletá pauza absolvování RZ v noci byla znát a počasí bylo také vskutku „ideální“ – déšť, na silnici listí a ve sjezdech na brzdách velmi kluzký asfalt. K tomu nám asi ve dvou „desítkových“ zatáčkách samovolně zhasl motor, což nám také nepřidalo. Nakonec jsme se nočními vložkami na naše gusto protrápili a byli rádi, že je máme za sebou. Do druhé etapy jsme vstupovali z 2. místa se ztrátou 8 vteřin na Petra Koláře. Byly hlášeny dešťové přeháňky a tak se dala očekávat loterie s volbou pneumatik. Na první vložky jsme dle počasí v místě servisní zóny obuli mokré pneu s očekáváním deště. Bohužel už na přejezdu k první RZ nám bylo jasné, že naše volba nebyla správná . Silnice byly téměř suché! Nedalo se už nic dělat a tak jsme 3, 4 a 5 RZ pěkně proklouzali jedním velkým smykem Protože nad erzetami svítilo sluníčko, nasadili jsme v dalším servisu suché pneu, trochu prořezané a tak odjeli zbytek závodu, který byl okořeněný moc pěkným soubojem s Petrem Kolářem navigovaným Frantou Pencem, kteří se svou elerou předváděli velmi dobrý výkon. Nutno dodat, že jsme si takhle pěkně dlouho nezazávodili. Náš výsledný čas v cíli byl sice nejrychlejší, ale již na začátku soutěže jsme se domluvili s pořadateli, že nebudeme v této soutěži klasifikováni. Jedna věc jsou naše licence a druhá technické zpracování naší oranžády. Není to klasický historik. Soutěž se nám moc líbila, děkujeme pořadatelům za pěkné svezení a divákům podél tratí a v servisní zóně za jejich povzbuzování. Snad se vám naše jízda líbila. Na naše stránky jsme opět umístili onboard a to z poslední RZ. Autor: Milan