Rally Krkonoše je ve svém cíli

Rally Krkonoše je ve svém cíli Po pátečním doprovodném programu, který zahrnoval přejímky, fotbalové utkání, autogramiádu v rámci Setkání legend a představení posádek na Krakonošově náměstí, se posádky v sobotu v 9:00 vydaly od trutnovského Autostylu na trať závodu. Jak to na rychlostních zkouškách vypadalo, se pojďme nyní podívat.

V Trutnově a jeho okolí k ránu vydatně pršelo, a i když start už se obešel bez dešťových kapek, na posádky čekala uklouzaná silnice. V úvodních kilometrech se s ní nejlépe vyrovnával účastník PWRC Martin Semerád, kterého v pátek večer pasoval do role favorita i John Haugland. Valoušek s Fabií WRC se držel hned za ním následován Tarabusem a německým hostem Kahlem. Dvoukolkám už od úvodních kilometrů kraloval Honza Černý startující tentokrát s Cliem R3. Mezi historiky od začátku jasně dominoval Tichý následován Blahoutem a Hejhaly a pohárové vedení patřilo v úvodu Petru Šimurdovi, který za sebou držel Hendrichovi a začínajícího Zimmermana. RZ1 se bohužel neobešla bez havárie mladého Jana Talaše jedoucího v rámci Poháru mládeže.

V dalších dvou rychlostních zkouškách už převzal otěže Valoušek a Semeráda se mu nakonec podařilo překonat. Vepředu se držel také Béreš a zrychlovali Cvrček s Drotárem, velmi dobře si počínal i Dohnal. Dieselům zatím jednoznačně kralovali Bočkovi s jedinou Octavií ve startovním poli. Zajímavá situace byla ve třídě 7, kde favorit Kopáček nadělil svému největšímu soupeři během čtyř zkoušek více než jednu minutu. Mezi historiky se na Blahoutovo místo vyhoupl Petrášek, Tichý zůstával první a Hejhalovi byli na třetím místě. V Poháru zatím stále vedl Šimurda, i když ho zezadu velmi rychle dotahoval Hendrich. Tou dobou už se všichni těšili na krátký odpočinek v kontrole přeskupení i v servisní zóně.

Odpolední zkoušky už byly oschlé a toho dokonale využil Pavel Valoušek, kterému se na suchu lépe dařilo přenést výkon vozu WRC na závodní trať. První dvě zkoušky vyhrál, i když mu Semerád stále dýchal na záda a pomalu nejeli ani ostatní soupeři v čele s Jakešem, Kahlem, Cvrčkem nebo Bujáčkem. Své třetí místo opustil při druhém průjezdu zkouškou Zámecký vrch Jaromír Tarabus, který v lesnaté pasáži před cílem havaroval. Nehoda si naštěstí vyžádala pouze spolujezdcova naražená žebra. Ke změně pořadí došlo na čele Poháru, kde dotahující Hendrich konečně překonal Šimurdu a dostal se tak do vedení. Třetí příčku držel Pavel Dohnal před Zimmermanem.

Valoušek zaznamenal vítězství také na posledních dvou rychlostních zkouškách, vždy za sebou těsně nechal Cvrčka s dalším vozem kategorie WRC. Ten se v závěru těsně protlačil před Jana Jelínka na sedmou pozici absolutního pořadí závodu. K další drobné změně došlo mezi Janem Dohnalem a Miroslavem Jakešem, kteří si prohodili pozice. Na předních příčkách se však již nic neměnilo. První dokončený sprint letošního roku a zároveň také první vítězství si připsal Pavel Valoušek, druhé místo patřilo po celou dobu výborně jedoucímu Martinu Semerádovi a třetí místo obsadil zahraniční host Mattias Kahle. Mezi historiky nakonec zvítězil Petrášek, protože Tichý ani přes vítězství v poslední RZ nedorazil na cílovou rampu. V předposlední RZ vypovědělo službu plynové lanko u vozu Petra Šimurdy, a tak se v PČR mohli Hendrichovi radovat z premiérového vítězství v Krkonoších a začínající Zimmerman z pódiového umístění hned za Pavlem Dohnalem.

K rally patří kromě absolutního pořadí jednotlivých šampionátů také další kategorie. Mezi juniory po celou dobu soutěže vedl Martin Semerád před Jakešem, Bujáčkem a Černým. Ten zároveň zvítězil v hodnocení dvoukolek a to před Vrkoslavem a Vlčkovou „Karkulkou“. Z dámských posádek nedokončila ani jedna – na startovní rampu dorazila pouze Martina Daňhelová v doprovodu Aleše Pilného s mírně poškozeným vozem. V Krkonoších jsme tradičně zvyklí také na rally pravidelnosti. Zvítězil v ní tentokrát Kraus a jeho Porsche, druhé místo obsadil mladý Břetislav Šindelář a třetí skončila domácí dvojice Ungrád – Kvíčerová.

Nakonec se pojďme podívat do jednotlivých tříd. Ve třídě 2 se na Dohnala dotahoval Béreš, předstihnout ho se mu však nepodařilo. Na třetím místě skončil Macek. Třída 3 se stala jednoznačnou záležitostí pro Martina Semeráda, druhý Jakeš a třetí Jelínek na něj ztratili více než půl minuty a minutu. Náskok Jana Černého na Kaválka a Pondělíčka ve třídě 5 činil již okolo tří a půl minuty. Ve třídě 6 zvítězil jednoznačně Vrkoslav, za ním svedli poměrně těsný souboj Vlček a Jakub Král. První místo třídy 7 si díky odstoupení Václava Kopáčka v poslední RZ připsal Galia s Hlouškem. Po předposledním testu ztráceli na svého konkurenta téměř jeden a půl minuty. Třída 8, to je stejně jako v minulých letech vítězná pozice pro Petra Pelecha, kterého na stupně doprovodil Hrubý a Kraml. V nižší třídě 9 jsme zvyklí vídat Pavla Pelecha, tomu se však bohužel nepodařilo trutnovskou soutěž dokončit, když mu motor vystavil stopku hned na prvním testu. Přepustil tak vítězství Koblihovi před Kořistkou a Kulajtou. Čeká nás už jen třída dieselů, kterou po odstoupení Bočkových ovládli Mandíkovi, za sebou nechali Klestila a Dawsona. Mezi vozy WRC ve třídě 13 vládl Valoušek před Kahlem a Cvrčkem.

V Pohárové třídě HA2 zvítězili bratři Hovorkovi, kterým ke konci soutěže nezůstal na trati ani jeden konkurent. Mezi nejslabšími soudobými vozy byl nejrychlejší Vopatřil, který svým kolegům ujel o dvě minuty. Za ním svedli těsný souboj o další příčky domácí Mičánek, Beránek a Horák. V SA2 se na stupně vítězů postavila trojice Zimmerman, Lehký a Sitný, ve třídě SA3 dojeli pouze vítězní Hendrichovi a druzí Dohnal s Vaňharou. Ve třídě V se z vítězství po odpadnutí Šimurdy a Hrachovce radoval Kynčl se Škodou 130 LR, na druhou příčku k němu vystoupal Pokorný se Škodou Felicia a třetí byli bratři Hockovi se Škodou 130 RS.

Celý program Rally Krkonoše jsme uzavřeli při slavnostním vyhlášení výsledků ve Společenském centru trutnovska nazvaném UFFO. Všem vítězným posádkám byly za asistence moderátora Jana Kovaříka, zahraničních legend Johna Hauglanda, Arilda Antonsena, Jana-Olofa Bohlina, Pettera Vegela a Moniky Eckardt, českých legend Karla Švábka, Václava Bobka ml. a Jiřího Syrovátka, ředitele závodu Vladimíra Hlavatého a zástupce generálního partnera soutěže Ing. Jana Kranáta předány krom pohárů také věcné ceny. Doufáme, že se slavnostní vyhlášení, přenášené za pomoci regionální televize JS přímo na internetové stránky, všem líbilo, a že se příští rok sejdeme v hojném počtu opět při příležitosti už 6. Rally Krkonoše Trutnov.

Autor: Ing. Pavla Hlavatá

Přidat komentář

Přidat váš komentář:
Jméno
Opište kod:

Komentáře k článku

AWepDotHeWem: Others is capable of a harder erection but cannot maintain it during sexual intercourse. Use these circumspectly however, as they may lower blood sugar levels, which can be an inadequate effect that face men whose blood glucose levels are properly balanced.
pkjlBhlU: I would like to take the ability of thanking you for your prsnaosiofel suggestions I have always enjoyed browsing your site. We are looking forward to the particular commencement of my school research and the general preparing would never have been complete without coming over to this site. If I might be of any help to others, I’d be ready to help by way of what I have learned from here.