Rally Krkonoše úspěšně odstartovala

Rally Krkonoše úspěšně odstartovala Již ve včerejších odpoledních hodinách úspěšně odstartoval program letošní Rally Krkonoše. Co vše diváci viděli a na co se mohou těšit dnes? Program zahájilo přátelské fotbalové utkání účastníků Rally Krkonoše na hlavním trutnovském hřišti. Postavila se proti sobě družstva vybraných jezdců a spolujezdců – Martin Semerád, Michal Ernst, Lubomír Tenkl, Zdeněk Tichý, Miroslav Plíhal, Štěpán Voznica, Jiří Vlček a mnoho dalších. Spolu s nimi se do hry zapojili také místní dorostenci.

O půl šesté se fanoušci přesunuli na Krakonošovo náměstí, kde začalo setkání legend. Dorazili téměř všichni očekávání účastníci. Ze zdravotních důvodů bohužel opět nemohl dorazit pouze Oldřich Horsák. Celé náměstí přivítalo také spolujezdce norské legendy Johna Hauglanda – nejprve Pettera Vegela, poté Jana-Olofa Bohlina, Arilda Antonsena a nakonec také první ženu na Setkání legend Moniku Ziebegk.

Po autogramiádě přišla na řadu tisková konference předních posádek jednotlivých mistrovství. O svých plánech na Rally Krkonoše a dojmech ze seznamovacích jízd promluvili Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou, Igor Drotár a Vlado Bánoci a slovenský talent Jozef Béreš jun. jako zástupci MČR ve sprintrally. Mistrovství republiky historiků reprezentovali bratři Petr a Martin Hejahlovi a za Pohár se na startovní rampu ke stručnému proslovu postavil Petr Šimurda a jeho spolujezdec Milan Dlouhý.

Před samotným začátkem představení posádek ještě pronesl pár slov starosta města Trutnova Mgr. Ivan Adamec a generální partner Rally Krkonoše Ing. Jan Kranát – předseda představenstva firmy Autostyl Trutnov. Ti pozvali na startovní rampu všechny posádky Rally Krkonoše, které prošly včerejšími technickými přejímkami.

Těmi včera v odpoledních hodinách prošlo celkem 119 posádek. Jsou mezi nimi všechny přední posádky, které se objevily již v předběžném seznamu přihlášených posádek. Kolem tratí dnes uvidíme Valouška, Kahleho, zmiňované slovenské hosty Drotára s Bérešem, účastníky mistrovství světa Semeráda a Černého, rychlé dvoukolkáře Vrkoslava, Kopáčka, Galiu, bratry Pelechovi ve skupině N a v neposlední řadě také hokejového mistra světa Martina Špaňhela.

Tihle všichni právě teď startují do soutěže ze startovní rampy, která je tradičně umístěna u trutnovského Autostylu, kam jste všichni srdečně zváni opět v 15:00, kdy se v cíli soutěže objeví první posádka. O tom, kdo Rally Krkonoše vyhraje, se rozhodně v průběhu dne na rychlostních zkouškách Starobucká, Zámecký vrch, Bernartická a Kryblická.

Autor: Ing. Pavla Hlavatá

Přidat komentář

Přidat váš komentář:
Jméno
Opište kod:

Komentáře k článku