TROTINA RALLYE TEAM opět s oranžovou Škodou 130LR

TROTINA RALLYE TEAM opět s oranžovou Škodou 130LR Po úvodním podniku letošního seriálu v rámci Poháru K4 v Lužických horách se posádka TROTINA RALLYE TEAMU Petr Šimurda a Milan Dlouhý chce s Vámi podělit o dojmy z úvodního závodu a nastínit své plány pro nejbližší týdny.

Do Lužických hor jsme vyrazili plni očekávání a samozřejmě i nervozity, jak se nám povede v tak nabité konkurenci přihlášených posádek. Už při seznamovacích jízdách jsme hodně diskutovali, jak nám budou vyhovovat jednotlivé RZ. Poté, co jsme se vrátili k naší Škodě 130, která se výkonem motoru nemůže rovnat Kadettu, s nímž jsme jezdili předchozí sezóny, nám bylo jasné, že rychlostka se stoupáním na Ještěd nebude pro nás zrovna ideální. Proto jsme se snažili „dohánět“ ztracený čas z této RZ na ostatních zkouškách. Hodně jsme se těšili na šotolinu!!!

Jak se ale ukázalo, byla to pro naši 130-tku trošku smolná RZ. Když jsme v prvním průjezdu touto zkouškou po pár set metrech na šotolině zkracovali levou zatáčku trávou kolem balíku slámy, ozvala se rána jako z děla a v nás pěkně zatrnulo. I přes problémy s řazením jsme dokončili RZ a v servisu pak zjistili, že jsme trefili nějaký pořádný kámen, který silně zdeformoval zadní ližinu a posunul příčku pod motorem. Naši mechanici měli v servisu hodně práce, ale vše perfektně zvládli a tak se nám povedlo dovézt 130-tku až do cíle.

V konečné absolutní klasifikaci poháru K4 nás na poslední RZ odsunula na 2. místo posádka Mitsubishi EVO VII. otec a syn Hendrichovi a tím nám vrátili porážku z loňského ročníku tohoto podniku. Ve třídě „V“ se nám podařilo zvítězit.

Domů jsme odjížděli tak trochu se smíšenými pocity. Jednak jsme si užili svezení ve 130-tce a pěkně si zazávodili, ale taky jsme moc dobře věděli, že nás čeká spousta práce na autě.

Po návratu jsme 130-tku ihned rozdělali a zjistili, že jsme jí pěkně ublížili!!! Kromě již zmíněných věcí byla ještě ohnutá zadní ramena – a to dost. Rozhodovali jsme se, jestli stávající „A“ ramena vyměnit za nová nebo se pustit s ohledem na nepříliš mnoho času k dalšímu závodu do přestavby zadních ramen za LR-ková. Po zhodnocení všech možností jsme se pustili do dlouho odkládané přestavby zadních ramen, abychom na příští závod poháru K4 do Kopné vyrazili se správnými LR rameny.

Takže v těchto dnech máme hodně napilno, abychom to stihli včetně nového nastavení podvozku a nutného odzkoušení auta. Když se všechno povede, uvidíme se na druhém letošním podniku ve Slušovicích.

Autor: Milan Dlouhý