Na Thermica rally se nejvíce radovali Kahle a Jakeš

Na Thermica rally se nejvíce radovali Kahle a Jakeš Hned dva velké vítěze má sobotní Thermica rally Lužické hory, jejíž trať vedla Libereckem. V Hrádku nad Nisou se po absolvování osmi rychlostních zkoušek nevíce radovali absolutní vítězové 14. ročníku a zároveň vítězové klasifikace Lužického poháru Matthias Kahle – Christian Doerr s pečlivě připraveným vozem Škoda Octavia WRC. Další velké vítězství zaznamenala druhá dvojice v absolutním pořadí Miroslav Jakeš – Petr Gross, kteří vyhráli absolutní klasifikaci M ČR ECO SUN sprintrally. Jezdec k tomu poznamenal: „Na velice obtížných technických tratích jsem zaznamenal svůj dosavadní nejlepší výsledek v kariéře.“ Jeho výkon je možno charakterizovat třemi pohledy – skvělý jezdec, vynikající spolujezdec a perfektně připravený vůz Mitsubishi. Nutno dodat, že zmíněná posádka jela po celou dobu nesmírně vyrovnaně.

Kahle se dostal do čela až ve druhé polovině rally a parádní jízdou, atraktivní pro diváky, po loňské smůle zaslouženě zvítězil. Ale oba jmenovaní to neměli zdaleka jednoduché, i když už v první části odstoupili pro technické závady dva velcí favorité Pavel Valoušek (Škoda Fabia WRC) a Roman Odložilík (Citroën Xsara WRC). Čelem však důkladně míchali rovněž dobře jedoucí Sýkora se Škardovou (Mitsubishi Lancer Evo 9), Tomaštík s Vrečkou (Subaru Impreza WRC) i Tarabus s Norkem (Ford Fiesta S2000). Velké uznání si za předvedené výkony zaslouží rovněž Cvrček, Dohnal a Bujáček.

Neskutečnou jízdu pro diváky, kterých se za krásného slunečného počasí sešlo podél trati podle neoficiálních údajů téměř padesát tisíc, předváděli také další jezdci, například Jan Černý s Citroënem (13. absoutně), Jiří Vrkoslav s kitovou Felicií (18. absolutně) nebo Petr Šimurda se Škodou 130 LR. Celkově spatřilo cílovou rampu 91 posádek z původně 137 odstartovaných.

třetí místo absolutně v kategorii K4 Poháru České republiky. Nutno ovšem poznamenat, že za tento výsledek vděčí krom jiného přátelské pomoci svého rivala.

třetí místo absolutně v kategorii K4 Poháru České republiky. Nutno ovšem poznamenat, že za tento výsledek vděčí krom jiného přátelské pomoci svého rivala.

Thermica rally nastavila jako úvodní soutěž M ČR ve sprintrally pomyslnou laťku hodně vysoko, zejména co se týče počtu startujících, kvality rychlostních zkoušek i celkové organizace. Velkým kladem bylo i téměř přesné dodržení časového harmonogramu, což je při tak velkém počtu startujících malým zázrakem. Velkým kladem je poměrně nízký počet havárií (bez zdravotních následků), to dokazuje ukázněnost a respekt posádek k technicky náročné trati za což jim patří velký dík.

Výsledky PČR

1. místo - Hendrich Jiří / Hendrich Daniel - Mitsubishi Lancer Evo VII - SA/3 - 00:44:38.7

2. místo - Šimurda Petr / Dlouhý Milan - Škoda 130 LR - V - 00:44:41.0

3.místo - Dvořák Miloš / Středa Hynek - Mitsubishi Lancer Evo IX - SA/3 - 00:45:12.2

4. místo - Svoboda Jiří / Adámek Pavel - Škoda Octavia Kit Car - SA/2 - 00:46:28.9

5. místo - Vopatřil M. / Kostka Lukáš - Škoda Felicia - SA/1 - 00:46:32.1

6. místo - Jirsa Miloslav / Střeska T. - Škoda Felicia Kit Car - SA/2 - 00:46:46.1

7. místo - Macháček T. / Kareš Pavel - Škoda 130 LR - HA/2 - 00:47:31.2

8. místo - Lehký Martin / Vojta Petr - Renault Clio Sport - SA/2 - 00:47:35.6

9. místo - Dohnal Pavel / Vaňhara M. - Mitsubishi Lancer Evo IX - SA/3 - 00:48:08.4

10. místo - Sitný S. / Pfajfr Tomáš Nissan Sunny GTI - SA/2 - 00:48:08.9

Autor: Pavel Vydra
Fotografie: eWRC

Přidat komentář

Přidat váš komentář:
Jméno
Opište kod:

Komentáře k článku

uZexVetxZN: What I find so intiresteng is you could never find this anywhere else.