Necelý týden do kralovického startu

Necelý týden do kralovického startu Sedm dní zbývá do startu Pongratz rallye Kralovice 2008, poslední soutěže Rallye Cupu 2008. Pro posádky je díky pořadateli – Rallye Clubu Marionetta Kralovice v AČR – připravena necelá stovka kilometrů rozdělená do 13 měřených úseků. První čtyři z nich se pojedou v pátek za tmy, zbylých devět rychlostních testů je na programu v sobotu.

Technická prohlídka vozidel se uskuteční v pátek v prostoru servisu od 8,30 do 15,30 hodin. Slavnostní start do rallye proběhne v pátek od 17 hodin na rampě na Masarykově náměstí v Kralovicích. Do uzávěrky přihlášek ještě pár dní zbývá (pozn. uzávěrka je 10.11.2008 ve 20 hodin), co říká ředitel klubu z malebného severoplzeňského městečka Kralovice na momentální stav přihlášených? „K dnešnímu dni máme na soupisce přihlášených 85 posádek. Co mne nejvíce potěšilo je kvalitativní složení přihlášených posádek a to je, myslím, bezkonkureční. Určitě se bude na co dívat a tento ročník bude určitě to nejlepší, co se u nás kdy sešlo,“ říká Vladimír Slemenský.

Při pohledu do aktuálního stavu bodování Rallye Cupu v soudobých vozidlech zjistíme, že Robertu Bezouškovi může titul sebrat již pouze Tadeáš Nováček, který by musel v rámci RC kralovickou soutěž vyhrát a řidič Tuning Magazine RT nedojet. Mladý pilot Swiftu se ale patrně bude spíše bránit ataku ze strany Aleše Moravce, který na něj ztrácí 19 bodů (Nováček bude ještě škrtat 1 výsledek).

O prvním přeborníkovi Rallye Cupu v rámci historických vozidel je již rozhodnuto. Vítězstvím na Nostalgii jej definitivně potvrdil Petr Šimurda. Napínavost mezi vozy do roku výroby 1986 přesto nekončí, do bitvy o zbylá dvě pódiová umístění se zapojí Jiří Vávrovec, Petr Diepold, Tomáš Kysela a nepochybně Miroslav Janota. Kdo skončí v konečném hodnocení pod stupni vítězů a kdo bude tím šťastnějším?

Jediná třída, ve které je již o vítězi rozhodnuto v rámci Rallye Cupu 2008 je sk. A4 (vítězové Robert Bezouška a Hynek Středa), v případě konečné absence v Kralovicích rodinné posádky Šmidlíků se automaticky stanou přeborníky A1 Nováčkovi (Tadeáš a Pavel). Ve všech ostatních třídách ještě není dobojováno, na těsno je hlavně ve sk. A2, H3 a v pravidelnosti – P5.

Nebude se však bojovat pouze o body do Rallye Cupu. „Pro absolutního vítěze Pongratz Rallye Kralovice bude připraven Pohár města Kralovic, který by měl předávat některý z představitelů města a jedna z posádek, která nastoupí do našeho závodu, si vylosuje cenu, kterou do soutěže vložil zástupce firmy Pongratz pan Vladimír Horka – jednoosý přívěs za osobní automobil – v hodnotě 21 tis. Kč. Myslíme si, že to bude velmi pěkná odměna pro šťastnou posádku, za veškerou dřinu, práci a vynaložené peníze kolem tohoto sportu,“ popisuje bonusové odměny šéf Rallye Clubu Marionetta Kralovice v AČR. Po soutěži bude kromě vyhlášení výsledků ze samotné soutěže vyhlášeno i pořadí premiérového ročníku Rallye Cupu 2008. Posádky by měly počítat s tímto prodloužením programu a zatleskat dvojicím, kterým se dařilo letos nejvíce.

Ke zveřejnění map dojde v úterý 11. listopadu na oficiálních stránkách soutěže – www.rallye.marionetta.cz. Mapy budou obohaceny o fotky diváckých míst. Tištěné programy budou k dispozici v novinovém stánku v Kralovicích U Beranů, na čerpací stanici Benzina a pořadatel je bude distribuovat i v diváckých místech. Pro peněženku návštěvníků rally je potěšitelné, že programy budou zcela zdarma! O soutěži již nyní informují výrazné plakáty o velikosti A1.

Autor: Přemysl „maevad“ Budín, eWRC.cz

Přidat komentář

Přidat váš komentář:
Jméno
Opište kod:

Komentáře k článku