Kramolín bude!

Kramolín bude! Všechno vypadalo idylicky. 121 přihlášených posádek, borci s kvalitním nářadím, na víkend hlášené babí léto, rychlostní zkoušky bezproblémově připraveny… Něco přijít muselo. Přišlo.

Federace automobilového sportu AČR zakázala 4 dny před začátkem podniku účast zpracovatelské skupině a všem licencovaným lidem (časoměřiči, jezdci) účast na IC WEST Historic Nostalgie Rallye 2008.

„Nařízením FASu má zpracovatelská skupina (výsledky) přísný zákaz zúčastnit se našeho podniku, dále pak časoměřiči, kteří jsou držiteli licence a v neposlední řadě je i zákaz zapůjčení hodin, i když jsme členy autoklubu ČR. Dále bylo oznámeno, že jezdci s licencemi budou sledováni a následně s nimi bude vedeno disciplinární řízení. Na toto se již několik jezdců odhlásilo, někteří to řekli přímo, jiní oklikou,“ objasňuje situaci Dan Krob, ředitel soutěže.

Pořadatelé 4. dílu Rallye Cupu 2008 ovšem nechtějí házet více jak dvouměsíční starosti do háje, a tak doslova přes noc připravili novou verzi soutěže. Dochází ke zrušení čtyř pátečních rychlostních testů, ale odjede se kompletní sobota na Nepomucku. Celkově závod bude mít 63 ostrých kilometrů, s přejezdy 148. Technické a administrativní přejímky začínají v pátek 10. října od 13,30 hod. v Sedlišti. Pro každého, kdo se soutěže zúčastní i přes její zkrácení je připravena sleva na startovném – 500 Kč.

"Chtěli nás dostat na kolena, poklesli jsme, ale díky posádkám, které nás podržely, jsme zpět na nohou. Díky," chválí přístup posádek Dan Krob. A dodává: "Již nyní mám potvrzeno od 60 posádek, že soutěž odjedou stůj co stůj." Vzhledem k okolnostem bylo najíždění RZ prodlouženo do pátka 15. hod., noční UP bylo přirozeně zrušeno. Více bude v prováděcím ustanovení, které by se na stránkách www.rkha.wz.cz mělo objevit kolem 12 hodiny.

Autor: Přemysl „maevad“ Budín, eWRC.cz

Přidat komentář

Přidat váš komentář:
Jméno
Opište kod:

Komentáře k článku

cZt9XAbv: What liianetbrg knowledge. Give me liberty or give me death.
marek: tosem ja marek